Önsegítő tippek, amelyek különbséget tesznek az életedben.
Mindannyian szeretnénk fejlődni, de gyakran mondjuk, hogy túl elfoglaltak vagyunk, vagy a munkánk túlságosan megterhelő ahhoz, hogy a személyes fejlődéssel foglalkozzunk. Pedig önmagunk fejlesztése a legfontosabb dolog, amit tehetünk, és semmi más nem lehet optimális körülöttünk, amíg mi magunk nem fejlődünk. Ez a cikk különböző módokat dokumentál, amelyekkel valódi személyes fejlődésre tehetünk szert.
Az inspiráció kritikus fontosságú az önfejlesztéshez. Inspirálódhatunk könyvekből, eszmékből vagy történelmi személyiségekből. A saját életünkben élő példaképekre is tekinthetünk, akik megmutatják nekünk az önfejlesztés, a boldogság, a cél és a siker felé vezető utat. Azzal, hogy kívülre és a körülményeink fölé tekintünk, magas célt adunk magunknak, amire törekedhetünk, valamint példát valakiről (egy példaképről), aki valóban megvalósította ezeket a nagy álmokat.
Soha ne félj segítséget kérni a munkádhoz. Ez nagyon nehéz lehet, ha olyan ember vagy, aki megszokta, hogy mindent maga csinál, de meg kell tanulnod, hogy kinyújtsd a kezed és együtt dolgozz másokkal. Ez különösen akkor igaz, ha olyan területen dolgozol, amely a csoportos projektek esetében az együttműködésből él. Meglepődnél, hogy a csoportod mennyi mindent el tud végezni.
Döntsd el, hogy a támogató csoporthoz való csatlakozás megfelelő-e számodra. Egy támogató csoporthoz való csatlakozás nagyszerű lehet. Már az is hatalmas segítség lehet, ha olyan embereket találsz, akik ugyanazokkal a dolgokkal küzdenek, mint te. Másrészt, ha valami olyasmiben szenvedsz, mint például egy étkezési zavar, egy támogató csoport valószínűleg nem a megfelelő hely számodra.
Tegyél legalább egy lépést naponta a célod elérése felé. Ez a lépés lehet kicsi, vagy nagy, de mindenképpen szükséges, hogy minden nap tegyél egy lépést. Ha így teszel, akkor a helyes úton maradsz, és segít, hogy koncentrált maradj. Emellett a szükséges lépéseket is elvégzed, így a végeredményed egyre közelebb kerül.
Mindig legyen elképzelésed arról, hogy mik a személyes értékeid, mielőtt kidolgozol egy tervet a személyes fejlődésedre. Időpocsékolás az életed olyan területein dolgozni, amelyek esetleg ellentmondanak az értékeidnek. Ha megváltozik a hozzáállásod, a nehéz helyzeteket sokkal könnyebb lesz irányítani. Ha így teszel, olyan változást érhetsz el az életedben, amelyre büszke leszel.
Adj hozzájárulást egy olyan társadalmi vagy környezeti ügyhöz, amely nagyobb, mint te magad. Legyen szó missziós kirándulásról, éjszakai menedékhelyen való szolgálatról vagy hátrányos helyzetű gyerekek számára szervezett játékok vezetéséről, biztos, hogy új és pozitív módszereket tanulsz, amelyekkel fejlesztheted magad és mások szolgálatának szeretetét.
Tűzz ki magad elé egy célt, hogy minden héten tíz embernek osztogass egy bókot. Ezek az emberek lehetnek olyanok, akikkel együtt dolgozol vagy családtagjaid, de lehet egy vadidegen is az utcán, a boltban vagy a buszon. Végül úgy fogod találni, hogy ez már második természeteddé válik; ez arra kényszerít, hogy szinte bárkiben megkeresd a pozitív tulajdonságokat.
Szánj egy kis időt arra, hogy minden egyes nap hálát adj azért, amid van. Ha időt szánsz arra, hogy felismerd azokat a dolgokat, amelyekkel rendelkezel, nem fog olyan rossznak tűnni, hogy nincsenek meg azok a dolgok, amelyekről azt hiszed, hogy szükséged van rájuk. Ez tényleg sokat fog segíteni abban, hogy az életed boldog legyen.
Nem szabad kifogásokat találnunk arra, hogy miért nem a saját személyes fejlődésünkre koncentrálunk. Az itt adott tippeket mindannyiunknak ki kell használnunk, hogy olyan egyénekké válhassunk, amilyenek lenni szeretnénk. A karrier vagy más kifogás nem akadályozhat meg minket abban, hogy azt tegyük, ami talán az alapvető célunk, önmagunk fejlesztését.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal